top of page

Aktuālās tendences virtuvju dizainā

Tuvojas pavasaris!

Mēdz teikt, ka pavasaris ir pārmaiņu laiks. Vai, nākot pavasarim, arī Jūs domājat par pārmaiņām savā mājoklī? Svaigi nokrāsot sienas, iegādāties jaunu dīvānu vai kafijas galdiņu... Varbūt šis ir īstais laiks Jūsu virtuves iekārtojuma atsvaidzināšanai vai nomaiņai? Bet ko izvēlēties? Kādiem materiāliem un krāsu salikumiem dot priekšroku? Kā organizēt virtuves iekārtojumu?

Lai nepajuktu plašajās dizaina iespējās, esam sagatavojuši tendenču apskatu, kas šogad ir aktuāli virtuvju dizainā. Drosmīgas krāsu paletes, personiski risinājumi un lielāka funkcionalitāte virtuvē ir šī gada galvenās tendences!

Lasiet un iedvesmojieties patīkamām pārmaiņām!


Āra vides ienešana iekštelpās

Telpu augi kļūst arvien populārāki, jo tie var attīrīt gaisu un uzlabot garastāvokli. Neatkarīgi no tā, vai novietosiet dažus atsvaidzinoši zaļus sukulentus uz palodzes, iekārtosiet speciālu plauktu zaļumiem vai atbrīvosiet vietu uz letes, lai izvietotu mini garšaugu dārzu, dabas elementu iekļaušana virtuvē ir lielisks veids, kā atsvaidzināt virtuves interjeru.


Drosmīgas krāsas

Šis ir gads, kad jāpieņem drosmīgi krāsu triepieni. Pēdējos gados pasaule ir bijusi skumju un melanholijas pārņemta, tādēļ attīstās tendence vairāk riskēt ar drosmīgu, krāsainu, dzīvespriecīgu dizainu. Turklāt svaigs krāsojums var pilnībā mainīt interjeru. Tas var pārvērst necilu telpu par tādu, kas dod enerģiju un iedvesmo. Un ne tikai drosmīga krāsu izvēle ir modē 2023. gadā, jo ir bezgalīgi daudz veidu, kā ienest krāsu savā virtuvē – krāsaini skapīši, sienu paneļi ar unikāliem attēliem, košām krāsām un dzīvīgiem rakstiem, vintage flīzes un pamanāmi dekori.


Matēta melna virtuve

Melnā krāsa ir vairāk nekā tikai dziļš kontrastējošs pamattonis vai akcenta tonis. Ar vistumšākā toņa apdari un materiālu daudzveidību Jūs varat izveidot daudzslāņainu interjeru, izmantojot tikai melno krāsu. Tomēr melnā krāsa joprojām visvairāk izceļas uz kontrastējošas krāsas fona. Tā var radīt arī mierpilnu neitrālu atmosfēru, ja to kombinē siltiem ar koka toņiem.


Silti vaniļas toņi

Pienaini latte vai silti vaniļas toņi atbilst tam, uz kurieni virzās dizains - dabiskām un vienkāršām telpām. Tie piešķirs interjeram atsvaidzinošu un vienlaikus sildošu mirdzumu. Turklāt neitrālie toņi ir lieliski piemēroti, lai maksimāli izmantotu virtuves sienas paneļu tendences, kas var kalpot kā košs akcents vai galvenais fokusa punkts virtuvē.

Saglabājiet vienkāršu dizainu un izcelieties ar kontrastējošu vai spilgtu sienas paneli aiz plīts virsmas. Tas ne tikai radīs nelielu, bet spēcīgu iespaidu, bet arī ļaus to viegli nomainīt, kad pienāks laiks to atjaunināt.
Materiālu dažādība

Divu toņu koka virtuves kļūst arvien populārākas, taču to pievilcību nosaka ne tikai kontrasts. Virtuves pārbūves idejas 2023. gadam paredz, ka pieaugs vairāku materiālu kombinēšanas paņēmiena popularitāte. Tas nozīmē, ka koks, akmens un keramika atradīsies līdzās jauniem un inovatīviem materiāliem. Rezultāts noteikti būs redzei un taustei tīkams.


Komforta pieskārieni

Mājoklim ir jābūt mājīgam, un radīt virtuvi, kas ir aicinoša pulcēšanās vieta, noteikti ir prioritāte 2023. gadā un turpmāk. Virtuvē vēlama ērta atpūtas vieta, papildus sēdvietas, dekoratīvie spilveni, ierāmētas fotogrāfijas – tas piešķirs telpai siltāku noskaņu, tā vietā lai izmantotu virtuvi tikai kā funkcionālu telpu, kur gatavot ēdienu.Nelielām virtuvēm – multifunkcionāls iekārtojums

Lai mazā virtuvē nodrošinātu visas tai paredzētās funkcijas, to jāiekārto gudri un pārdomāti, izmantojot katru centimetru lietderīgi. Vēlams izvēlēties iebūvētu sadzīves tehniku, piemēram, indukcijas plīts virsmas, iebūvētas cepeškrāsnis, virs un zem kurām var ērti izvietot plauktus un atvilktnes virtuves piederumu glabāšanai.

Labākais risinājums ir individuāli projektētas, iebūvētas virtuves iekārtas, kas piedāvā optimālu risinājumu konkrētajai telpai, labāko uzglabāšanas skapīšu, plauktu un atvilktņu komplektāciju, ņemot vērā telpas izmērus, lietotāju vajadzības un virtuves lietošanas paradumus.


Mēs, Smart Interior, vienmēr sākam jaunas virtuves radīšanu ar sarunu – sarunu ar klientu, kurā noskaidrojam viņa vēlmes, vajadzības, paradumus, gaumi, lai radītu labāko un piemērotāko risinājumu!


Stūra skapīši

Mazās virtuvēs arvien populārāka kļūst tendence izmantot stūra skapīšus. Stūra skapji ir lielisks veids, kā ierobežotā telpā atvieglot uzglabāšanu un organizēšanu. Tie nodrošina labāku kārtību virtuvē un palielina uzglabāšanas vietu ietilpību.
Atvērti plaukti

Ja esat kādreiz, gatavojot vakariņas, sapratis, ka vajadzīgā garšviela atrodas skapīša augšējā plauktā, bet neviena ērta pakāpiena tuvumā nav, tad Jūs noteikti zināt, cik apgrūtinoši var būt to aizsniegt, it sevišķi mazā virtuvē.

Atvērtie plaukti - karstākā tendence mazajās virtuvēs. Atvērtie plaukti ļauj maksimāli izmantot ierobežoto telpu, neuztraucoties par to, cik augstu vai zemu kaut ko uzstādīt, lai tas būtu ērti pieejams.

Nav nepieciešams nedroši balansēt uz krēsliem un letēm: ar atvērtiem plauktiem viss ir acu augstumā! Un, ja vēlaties parādīt savu reto garšvielu kolekciju, kas var būt labāks par atvērtiem plauktiem? Izmantojiet atvērtus plauktus, lai Jūsu pavārgrāmatas būtu rokas stiepiena attālumā. Grāmatas ir spilgts dizaina akcents, un tās ir lielisks veids, kā viesiem, kas gaida vakariņas, izklaidēties.


Virtuves sala – vērtīgs ieguldījums

Virtuves sala ir obligāta sastāvdaļa gandrīz jebkurā virtuvē. Lai gan salai ir nepieciešama pietiekami liela telpa, tāpēc mazā virtuvē tā nav labākais risinājums, taču, ja spēsiet ieplānot tai pietiekami daudz vietas, Jūs nebūsiet vīlušies. Kāpēc? Virtuves salas ir ļoti daudzfunkcionālas. Sala ir lieliska ēdiena gatavošanas, brokastu un saviesīga zona – tagad, kad saule atkal uzspīd biežāk, tā piedāvā neskaitāmas iespējas saviesīgām tikšanās reizēm!

Par virtuves salām plašāk pastāstīsim kādā no nākamajiem rakstiem. Sekojiet līdzi mūsu jaunumiem!

Attēli: 1 - Brina Blum, Unsplash, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10 - SMART Interior, 6 - Beazy, Unsplash

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page