top of page

Plānojam priekšnama pārvērtības!


SMART_kumode1

Foto: SMART Interior

Ir tik viegli aizmirst, ka priekšnams ir pilnvērtīga telpa. Bieži vien tai tiek piešķirts gaiteņa statuss, taču patiesībā tā ir svarīga telpa – priekšnams gandrīz vienmēr ir tā mājas daļa, ar kuru Jūs un Jūsu viesi sastopas pirmie. Tas, ka jūs regulāri pārvietojaties pa priekšnamu, lai nokļūtu citā telpā, kur varētu pavadīt ilgāku laiku, nenozīmē, ka šī telpa ir mazāk svarīga – gluži otrādi, tas padara priekšnamu vēl svarīgāku. Šai tai ir jābūt viesmīlīgai un gaumīgi iekārtotai.

Labi noformēts priekšnams piešķir toni visam mājoklim. Tāpēc pievērsiet gaitenī esošajiem priekšmetiem tikpat lielu uzmanību kā jebkurā citā telpā un neizmantojiet to kā noliktavu mēbelēm vai interjera priekšmetiem, kuriem citur mājās nav vietas. Parūpējieties, lai priekšnams atstātu iespaidu, iespējams, izvietojot tajā kādu izteiksmīgu mākslas darbu vai izvēloties neparastu krāsu.


Priekšnama plānojums un lietu uzglabāšana

Priekšnama plānojumu nosaka pārējo telpu skaits un funkcijas mājoklī, kā arī konkrētās telpas izmērs un konfigurācija.

Priekšnams pilda vairākas funkcijas. Ja ēkai nav vējtvera, tad priekšnams kalpo kā pārejas zona starp ārtelpu un iekštelpu, kas pasargā Jūsu dzīvojamās telpas no aukstuma. Protams, šeit jāparedz vieta āra apavu, arī netīru un dubļainu, novietošanai un glabāšanai, kā arī virsdrēbju, cepuru, cimdu un šaļļu uzglabāšanai. Neaizmirstiet arī par citu lietu, kas Jums varētu būt vajadzīgas, ejot ārā vai atgriežoties mājās, novietošanu uzglabāšanai ērti pieejamā vietā. Tie varētu būt, piemēram, lietussargi, saulesbrilles, kabatas lukturīši, platmales, iepirkumu maisiņi, apavu tīrāmie līdzekļi, istabas apavi u.c. lietas, kuru daudzveidība atkarīga no Jūsu ieradumiem un dzīvesveida.

Jāpiebilst, ka priekšnama uzglabāšanas sistēma ir ļoti svarīga, ja vēlaties saglabāt kārtību. Priekšnamos vienmēr ir tendence pārblīvēt telpu ar apaviem, somām, lietussargiem, mēteļiem un citiem piederumiem. Sols ar apakšā iebūvētu glabāšanas vietu var būt lielisks risinājums, bet ļoti mazās telpās labi noderēs pie sienas piestiprināta glabāšanas vieta vai vienkārša āķīšu rinda. Ja Jums ir mazliet vairāk vietas, mēteļu statīvs, brīvi stāvošs skapis vai iebūvēta glabāšanas sistēma izskatīsies visnotaļ ievērības cienīgi.

SMART_prieksnams1

Foto: SMART Interior


Priekšnama ergonomika

Mazliet par priekšnama ergonomiku, kas palīdzēs Jums optimāli saplānot mēbeļu un citu vajadzīgu priekšmetu izkārtojumu. Cepuru plauktu ieteicams piestiprināt aptuveni 180 cm augstumā no grīdas. Lai garajiem mēteļiem būtu pietiekami daudz vietas, nepieciešams 140–160 cm attālums no pakaramā līdz apakšā esošam plauktam. Viens oderēts āra apģērbs uz pakaramā aizņem aptuveni 10 cm no stangas garuma. Apavu plauktam jābūt vismaz 32 cm dziļam, lai tajā ietilptu vīriešu apavi. Zemākajai āķu rindai jābūt 95-100 cm no grīdas. Drēbju skapja ar bīdāmām durvīm optimāls dziļums – 70 cm. Iekārtojot halli, neizvietojiet mēbeles pārāk cieši, vienam pieaugušam cilvēkam nepieciešams laukums ar aptuveni 90 cm diametru.


Priekšnama apdare

Tā kā gaiteņi, īpaši pilsētas dzīvokļos, mēdz būt šauri, sienas ir svarīgs elements. Izvēlieties siltu krāsu, elegantu sienas paneli vai rakstainas tapetes, lai piešķirtu telpai raksturu. Apsveriet arī iespēju ierīkot sienas apgaismojumu, šāda gaisma būtu maigāka nekā gaisma virs galvas. Priekšnams, un arī kāpņu zona, ja vien platība atļauj, ir lieliska vieta mākslas darbu, fotogrāfiju kolekcijas vai botāniskās grafikas izstādīšanai. Priekšnama grīdas segumam jābūt izturīgam un viegli tīrāmam, tāpēc vislabāk izvēlieties cieto grīdu, piemēram, cietkoksnes grīdu vai akmens flīzes. Ja priekšnams atrodas vienā telpā ar kāpnēm, tad saskaņojiet tā dizainu ar kāpnēm gan apdares materiālu, gan krāsojuma izvēlē. Atcerieties ņemt vērā arī citas telpas, kas redzamas no gaiteņa - ja no gaiteņa paveras brīvi skati uz daudzām istabām vai vienu konkrētu telpu, centieties izmantot saderīgu toņu sienu apdari un padomājiet par gaiteņa spoguļu izvietojumu - priekšnamā vēlams spogulis, ne tikai lai palūkotos savā atspulgā, bet arī lai vizuāli paplašinātu telpu.

SMART_prieksnams2

Foto: SMART Interior


Priekšnama mēbeles

Priekšnama mēbelēm jābūt izturīgām un kvalitatīvām. Ja jums ir pietiekami daudz vietas, apsveriet domu par priekšnama galdiņu - vai nu konsoles galdiņu, kas var kalpot kā vieta atslēgām, pasta sūtījumiem, kā arī ziedu vāzei, galda lampai un dekoratīviem priekšmetiem, vai arī mazliet lielāku mēbeli, ko novietot priekšnama centrā, ja Jums ir lielāka telpa. Lielisks elements var būt arī soliņš vai pāris krēsli, uz kuriem cilvēki var apsēsties un novilkt apavus, vai vieta, kur uzgaidīt, kad gatavojaties iziet no mājas.


Mēs, Smart Interior, palīdzēsim pārvērst Jūsu priekšnamu par teicamu mājokļa vizītkarti! Realizēsim Jūsu idejas, atradīsim optimālu risinājumu tieši Jūsu priekšnama plānojumam, platībai un konfigurācijai, ņemot vērā Jūsu vēlmes, vajadzības, gaumi un ieradumus! Piedāvājam izturīgas un kvalitatīvas gan brīvi stāvošas, gan iebūvētas mēbeles, plauktu un atvilktņu sistēmas, kumodes, konsoles, un galdus ar plašām apdares krāsu un faktūru izvēles iespējām.

SMART_prieksnams3

Foto: SMART Interior

Par grāmatu nevajadzētu spriest pēc tās vāka, taču pirmais iespaids ir svarīgs, tāpēc, mūsuprāt, ir godīgi spriest par mājokli pēc tā priekšnama. Ieejai vajadzētu noteikt toni tam, kas sagaida tālāk, tāpēc Jūs noteikti vēlaties, lai tas būtu iekārtots tā, lai patiešām parādītu visa Jūsu mājokļa stilu un noskaņu!


Informācijas avoti:

Brinsmead, N. (2020). Hallway Design: How to Set the Tone for Your Home. https://www.homebuilding.co.uk/ideas/entrance-hallway-design

Ramstede, F. (2020). Jūties kā mājās. Interjera un stila rokasgrāmata. Rīga: Zvaigzne ABC.

McCaughan-Hawes, C. (2023). 74 hallway ideas to make a great first impression. https://www.houseandgarden.co.uk/gallery/hallway-ideas

Septiņas idejas pievilcīgākam un greznākam priekšnamam. (2015). https://www.delfi.lv/majadarzs/interjers/maja/septinas-idejas-pievilcigakam-un-greznakam-prieksnamam.d?id=46148135

Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page